06.09.2009 17:07 - Силен уикенд за Роси, приключил с победа
Прочетен: 773 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Мото новини

Настоящият световен шампион в клас Moto GP Валентино Роси (Fiat Yamaha) зарадва феновете си с втора поредна победа на пистата Мисано. Преднината, с която италианецът финишира пред завършилия втори Хорхе Лоренсо (Fiat Yamaha), бе 2.4 сек. Четири кръга преди края на шампионата Роси увеличи аванса си пред Лоренсо във временното класиране на 30 точки. Испанецът даде всичко от себе си да догони съотборника си по време на продължилото 28 обиколки състезание, но Роси не остави никакъв шанс на младия си съперник да се доближи. В началото на надпреварата лидер беше Дани Педроса (Repsol Honda). Испанецът обаче не успя да поддържа темпото на двамата състезатели на Fiat Yamaha и завърши 10 сек зад Лоренсо. Въпреки това Педроса спечели третото място. Веднага след старта на състезанието Алекс де Анджелис подходи лошо към първия завой и падна. За нещастие повлече със себе си и американците Колин Едуардс (Monster Yamaha Tech 3) и Ники Хейдън (Ducati Marlboro). Битката за четвъртото място между Андреа Довициозо (Repsol Honda) и Лорис Капироси (Rizla Suzuki) също бе оспорвана. Накрая Довициозо финишира...ПРОДЪЛЖИ

Тагове:   мото,   Moto,   победа,   уикенд,   moto gp,