18.09.2009 12:53 - Биаджи: Нужна е усилена работа през 2010 г.
2

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
image

Мото новини

Още в първия сезон, в който Aprilia участва в Световния шампионат по супербайк с модела си RSV 4, Макс Биаджи спечели победа. Също така италианецът четири пъти си осигури място на подиума и в момента заема пето място в генералното класиране. Той обаче е на мнение, че е нужно да се работи усилено през 2010 г. за да станат той и отборът му претенденти за титлата.
Биаджи започва последните три кръга от шампионата през 2009 г. с все още малък математически шанс да се бори закороната. До момента той изостава на 140 точки от лидера Бен Спийс (Yamaha), a възможния актив който може да събере в следващите състезания са 150.
Много по реалистична цел ще бъде да се опита да навакса изоставането си от 20 точки от четвъртия Джонатан Реа (Ten Kate Honda) или да заличи пасива си от 65 точки от третия в генералното класиране до момента Мишел Фабрицио (Ducati Xerox)...ПРОДЪЛЖИ

Тагове:   мото,   Moto,   новини,   спорт,   Формула 1,

Гласувай:
2

1. анонимен - Карък
23.09.2009 16:44
Този избяга от МотоГП че Роси го скъсваше постоянно, направо го правеше за смях.
цитирай
2. motonovini - Да прав си, найстина Роси неведнъж е ...
23.09.2009 19:12
Да прав си, найстина Роси неведнъж е показвал преимуществото си над Макс Биаджи, но Макс също е състезател с много голям талант и качества. В средата на 90-те в клас 250 куб. см. той доминираше. Също така е имало и уникални битки в който Биаджи е печелил. Супербайк също е шампионат в който интригата не е по малка от тази в Мото ГП. Вече въпроса е до това какви са били офертите и условията при които е предпочел Супербайк пред Мото ГП. Там той е италианец в италиански отбор, както в момента Фисикела е във Ферари.