24.08.2009 21:24 - 125 cc - Симон желае да запази лидерството в шампионата
Автор: motonovini Категория: Спорт
Прочетен: 549 Коментари: 0 Гласове:
0

Мото новини

Досега Хулиан Симон не е участвал в състезание на пистата Индианаполис в САЩ. Миналата година, когато испанецът караше в клас 250 сс състезанието на американската писта беше отменено заради лошите метеорологични условия. Въпреки това сега фаворитът за титлата се чувства уверен в собствените си възможности, след като спечели второ място в Гран при на Чехия. То му осигури 54.5 точки преднина във временното класиране шест състезания преди края на шампионата. Миналата година Симон се класира десети в квалификацията на Индианаполис с 250-кубиков мотоциклет. Испанецът обаче доказа този сезон, че е много по-ефективен с мотор от най-малкия клас. Нико Терол заема второто място в генералното класиране до момента. Той е миналогодишният победител от надпреварата в 125-кубиковия клас на американската писта. Също така Терол стана победител и в състезанието за голямата награда на Чехия преди седмица. След Терол във временното класиране...продължи