13.07.2009 15:28 - На Заксенринг отново ще има състезание в клас 250сс
Автор: motonovini Категория: Новини
Прочетен: 386 Коментари: 0 Гласове:
0

Най-спряганите имена за победа в Гран при на Германия са Алваро Баутиста и Хироши Аояма. След отсъствието си в Гран при на Америка, състезателите в четвъртлитровия клас се завръщат на сцената със състезанието на Заксенринг. Борбата за титлата в клас 250сс не е толкова оспорвна колкото в MotoGP, но не са изключени изненади в Германия. Единствените състезатели които са печелили повече от еднo състезание през 2009 година са Хироши Аояма и Алваро Баутиста. До момента те се представят най-последователно от всички. Двамата се сблъскаха в миналото състезание за голямата награда на Холандия докато се бореха за лидерската позиция. Баутиста не успя да завърши, а Аояма спечели още една победа и оглави временното класиране с 13 точки преднина. Тринадесет точки също разделят Баутиста от третия Хектор Барбера в генералното класиране, и опитите им да свалят Аояма от първото място. Миналогодишния победител и световен шампион Марко Симончели изостава на близо 50 точки, които трябва да навакса ако иска отново да спечели титлата преди да премине в MotoGP. Спомените му от пистата Заксенринг също са много скъпи. Победата му го изкачи за първи път в кариерата му на първо място във временното класиране в клас 250сс.

Тагове:   MotoGP,